Trzy dekady sportowych emocji, niezapomnianych meczów, wspólnej pracy wielu pokoleń mieszkańców, a przede wszystkim zawartych na boisku przyjaźni – to wspaniałe powody do świętowania! W piękną, słoneczną sobotę, 20 czerwca 2026r., odbył się wyjątkowy Jubileusz 30-lecia Klubu Sportowego Puznówka 1996.
Sportowe emocje najmłodszych
Sobota, 20 czerwca 2026r., zapisała się na kartach historii KS Puznówka 1996. To był dzień pełen sportowych emocji, wzruszeń i wspólnego świętowania! Od samego rana oczy wszystkich zebranych zwrócone były na najmłodszych adeptów piłki nożnej z roczników 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 oraz 2020, którzy rywalizowali w jubileuszowym turnieju KSP Summer Cup.
Dla wielu z tych małych zawodników był to jeden z pierwszych turniejów w ich rozpoczynającej się piłkarskiej przygodzie. Zgromadzeni na trybunach kibice, rodzice i mieszkańcy ze wzruszeniem oraz podziwem obserwowali niesamowitą dziecięcą pasję, ogromne zaangażowanie i wielką radość z każdego strzelonego gola.
Fantastyczna zabawa i wspaniała integracja
Gdy opadły pierwsze turniejowe emocje, przyszedł czas na wielką integrację całej lokalnej społeczności. Popołudniowy Piknik Sportowy zgromadził wiele osób – nie tylko zagorzałych kibiców i sympatyków klubu, ale też mieszkańców gminy i gości, którzy chcieli wspólnie spędzić ten wyjątkowy, letni dzień.
Organizatorzy zadbali o to, by nikt się nie nudził. Na dzieci czekały liczne gry, zabawy ruchowe oraz animacje pełne uśmiechu. Prawdziwym hitem, który wywołał absolutną euforię i mnóstwo radości wśród najmłodszych, okazała się zabawa w pianie strażackiej oraz kurtyna wodna.
Dorośli i starsi sympatycy klubu mogli zregenerować siły przy tradycyjnym grillu z pysznymi kiełbaskami, a idealnym ochłodzeniem w tę słoneczną sobotę były serwowane lody oraz zimne napoje. Atmosfera pikniku była przepełniona rodzinnym ciepłem, pozytywną energią i głośnym śmiechem.
Wychowują kolejne pokolenia sportowców
Jubileusz 30-lecia był także okazją do wspomnień oraz wzruszających podziękowań dla tych, którzy przez te trzy dekady oddawali swoje serce i czas dla rozwoju piłki nożnej w Puznówce.
– Jako Prezes Klubu jestem niezwykle dumny z pracy całego Zarządu oraz naszych trenerów. Ich zaangażowanie, profesjonalizm i codzienna praca sprawiają, że nasz klub od 30 lat rozwija się i wychowuje kolejne pokolenia sportowców – podkreśla Łukasz Rosłaniec, prezes KS Puznówka 1996.
–Składam serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za okazane wsparcie i zaufanie. Wyrazy wdzięczności kieruję również do Urzędu Miasta i Gminy w Pilawie za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc w realizacji naszych przedsięwzięć. Dziękuję także Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Pilawie oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Puznówce za wsparcie organizacyjne, zaangażowanie i owocną współpracę przy organizacji naszego jubileuszu – wyraża wdzięczność prezes klubu.
Serdeczne podziękowania kieruje także do wszystkich działaczy, zawodników – zarówno obecnych, jak i byłych – kibiców oraz osób, które przez minione 30 lat tworzyły historię Klubu Sportowego Puznówka 1996. – To dzięki Wam mogliśmy wspólnie świętować ten piękny jubileusz i z dumą patrzeć na to, jak wiele udało się osiągnąć – zaznacza Łukasz Rosłaniec, który dziękuje wszystkim za obecność i za stworzenie wyjątkowej atmosfery, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wydarzenia.
– Wierzę, że ten jubileusz będzie inspiracją do dalszej pracy i kolejnych sukcesów naszego klubu – wyznaje.
Wyrazy uznania i gratulacje pięknego jubileuszu składa Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa.
– Od 30 lat udowadniacie, że piłka nożna uczy czegoś znacznie ważniejszego, niż samej techniki gry, a klub to nie tylko wyniki. Pokazujecie, że piłka uczy współpracy, odpowiedzialności, wytrwałości oraz szacunku do drugiego człowieka, a klub to ludzie, dziecięce marzenia, wspomnienia i tradycja oraz prawdziwa wspólnota – podkreśla Burmistrz Albina Łubian, gratulując jubileuszu 30-lecia oraz życząc dalszych sukcesów, nie tylko tych sportowych.
Zadanie Publiczne Współfinansowane ze Środków Samorządu Województwa Mazowieckiego