W sobotę, 20 czerwca, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie, strażacka brać spotkała się na trzynastym już Zjeździe Oddziału M-G ZOSP RP. W tym wyjątkowym dniu druhnom, druhom i delegatom towarzyszył Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie bryg. Tomasz Biernacki.
Podczas zjazdu Prezes M-G ZOSP RP w Pilawie druhna Albina Łubian przedstawiła podsumowanie dotychczasowej kadencji. Złożono także sprawozdanie z działalności Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej.
Zjazd był także okazją do podziękowania strażakom ochotnikom za ich codzienną, bezinteresowną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Pilawa. Prezes Albina Łubian nie szczędziła słów uznania dla ich ofiarności i poziomu wyszkolenia. Za profesjonalizm i gotowość do działania druhom z terenu miasta i gminy Pilawa dziękował też Komendant Powiatowy PSP.
Bryg. Tomasz Biernacki podkreślił również ogromne zaangażowanie jednostek z terenu gminy w działania gaśnicze specjalnego plutonu podczas pożaru lasu na granicy powiatów wołomińskiego i mińskiego, gdzie ogień strawił ponad 300 hektarów lasu.
Symbolem wdzięczności były wręczone statuetki, które otrzymali Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie bryg. Tomasz Biernacki, Członkowie ustępującego Zarządu oraz Pani Beata Całka, od lat wspierająca ochotników z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Pilawa.
Podczas zjazdu druhna Albina Łubian i Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie bryg. Tomasz Biernacki wręczyli druhowi Markowi Andrzejczykowi Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza.
Ochotnicy skierowali podziękowania również do Prezes Albiny Łubian oraz wieloletniego Komendanta Miejsko-Gminnego Henryka Rosłańca.
Nie zabrakło uczczenia minutą ciszy tych, którzy odeszli na wieczną służbę
Przełomowym momentem spotkania były wybory nowej władzy na kadencję 2026-2031
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NOWO UKSZTAŁTOWANY ZARZĄD ODDZIAŁU MIEJSKO-GMINNEGO ZOSP RP W PILAWIE:
Prezes: Albina Łubian
Wiceprezes: Marek Andrzejczyk
Wiceprezes: Arkadiusz Piętka
Komendant Miejsko-Gminny: Leszek Trzeciak
Sekretarz: Piotr Kędziorek
Skarbnik: Robert Rosłaniec
Członkowie Zarządu:
Henryk Rosłaniec
Dariusz Bylinka
Mirosław Duda
Kamil Latuszek
Mariusz Segin
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KOMISJA REWIZYJNA ODDZIAŁU:
Przewodniczący: Sebastian Witak
Wiceprzewodniczący: Grzegorz Zadrożny
Sekretarz: Przemysław Wojda
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DELEGACI NA ZJAZD ODDZIAŁU POWIATOWEGO:
Marek Andrzejczyk
Albina Łubian
Leszek Trzeciak
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nowo wybranym władzom oraz delegatom na Zjazd Oddziału Powiatowego serdecznie gratulujemy zaufania, jakim zostali obdarzeni przez druhów!
Wyrażamy głęboką wdzięczność Samorządowi Województwa Mazowieckiego, komendantom oraz wszystkim instytucjom wspierającym rozwój ochrony przeciwpożarowej w naszej gminie.
Życzymy bezpiecznych powrotów z akcji, niesłabnącej pasji i opieki św. Floriana w nowej kadencji!
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!